مرکز ماساژ شرق تهران و سالن لاغری تهران

لاغری بدون عوارض

در دنیای مدرن که موضوع چاقی و اضافه وزن به عنوان یکی از نگرانی‌های مهم سلامتی مطرح شده است، کاهش وزن بیشتر به صنعتی با افسانه‌ها و باورهای غلط خاص خود تبدیل شده است. به مردم توصیه می شود انواع کارهای دیوانه کننده را انجام دهند و بیشتر این پیشنهادات حتی با شواهد علمی پشتیبانی نمی شوند. در این مقاله، ما چندین مورد از موثرترین راهکارها برای کاهش وزن را که بر اساس شواهد و مدارک هستند، فهرست کرده ایم.

1. قبل از غذا آب بنوشید

نوشیدن آب گامی حیاتی برای کاهش وزن سریع و ایمن است. تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن آب می تواند متابولیسم را تقریباً 24 تا 30 درصد در یک دوره 1.5 ساعته افزایش دهد، بنابراین به شما کمک می کند کالری بیشتری بسوزانید. مطالعه دیگری نشان داد که نوشیدن 1/2 لیتر آب تقریباً 30 دقیقه قبل از غذا از پرخوری جلوگیری می کند و به رژیم غذایی کمک می کند تا 44 درصد بیشتر وزن کم کند.

2. قهوه بدون شکر بنوشید

افراد آگاه به سلامت واکنش متفاوتی نسبت به قهوه نشان می دهند. 

اما در حقیقت، قهوه فواید سلامتی متعددی دارد و سرشار از آنتی اکسیدان است. این یک روش شگفت انگیز برای کاهش وزن سریع است که متابولیسم را 3 تا 11 درصد افزایش می دهد و چربی سوزی را تا 10 تا 30 درصد کاهش می دهد. اما مطمئن شوید که شکر، شیر و خامه را به قهوه خود اضافه نکنید. این مواد پر کالری فواید قهوه را به طور کامل نفی می کنند.

3. چای سبز بنوشید

درست مانند قهوه، چای سبز نیز فواید زیادی برای سلامتی داشت و کاهش وزن یکی از مهمترین فواید آن است. 

چای سبز حاوی مقادیر کمی کافئین و مقدار زیادی آنتی اکسیدان به نام کاتچین است

 کاتچین به طور هم افزایی برای افزایش چربی سوزی کار می کنند.

4. برای صبحانه تخم مرغ بخورید

تخم مرغ یکی از بهترین منابع پروتئین با کیفیت بالا است 

مطالعات نشان می دهد که جایگزینی یک صبحانه غنی از کربوهیدرات با تخم مرغ می تواند به مصرف کالری کمتر برای 36 ساعت آینده و کاهش چربی بیشتر بدن کمک کند. برای صبحانه می توانید تخم مرغ های همزده، املت، تخم مرغ آب پز را با 1 یا 2 تکه نان میل کنید.

لاغری بی خطر

 

5. قند اضافه شده را محدود کنید

شکر اضافه شده بدترین دشمن کاهش وزن است و بیشتر مردم مقدار زیادی شکر اضافه می خورند. مصرف شکر و شربت ذرت با فروکتوز بالا با افزایش خطر ابتلا به چاقی، بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 مرتبط است. فراموش نکنید که هنگام خرید غذاهای بسته بندی شده به مواد تشکیل دهنده آن توجه کنید زیرا حتی غذاهای به اصطلاح سالم نیز می توانند سرشار از شکر باشند.

6. کربوهیدرات های تصفیه شده را حذف کنید

کربوهیدرات های تصفیه شده مانند شکر، برنج سفید، ماکارونی با آرد سفید و نان سفید به شدت برای سلامتی مضر هستند، زیرا این مواد غذایی فاقد بخش های فیبری و مغذی هستند. مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده منجر به افزایش ناگهانی سطح گلوکز خون می شود، بنابراین منجر به گرسنگی، هوس و افزایش مصرف غذا می شود. کربوهیدرات های تصفیه شده به شدت با چاقی مرتبط هستند.

 

7. یک رژیم کم کربوهیدرات را انتخاب کنید

بسیاری از ناظران وزن به مزایای محدودیت کربوهیدرات سوگند یاد می کنند

 رژیم کم کربوهیدرات را بهترین روش کاهش وزن بدون هیچ گونه عوارض جانبی می دانند. مطالعات متعدد همچنین نشان می‌دهد که رژیم کم کربوهیدرات می‌تواند به کاهش وزن ۲ تا ۳ برابری در مقایسه با هر رژیم کم‌چرب استاندارد کمک کند و در عین حال سلامت شما را بهبود بخشد.

لاغری بدون عوارض

8. کنترل وعده غذایی

کنترل وعده غذایی و کالری شماری برای کاهش وزن بسیار مفید است. داشتن یک دفتر خاطرات غذایی به شما این امکان را می دهد که غذاهایی که هر روز می خورید را یادداشت کنید.

همچنین می‌توانید از بشقاب‌های کوچک‌تر برای محدود کردن خودکار اندازه وعده‌هایتان استفاده کنید. با خوردن از یک بشقاب کوچک، در نهایت کالری کمتری می خورید.

9. از خوردن میان وعده خودداری کنید

خوردن میان وعده های ناسالم در بین وعده های غذایی نیز منجر به افزایش وزن می شود و کالری و چربی اضافی به بدن شما اضافه می کند. بنابراین، مصرف تنقلات غنی از قند و سدیم مانند چیپس، سیب زمینی سرخ کرده، کلوچه و همبرگر را کنار بگذارید و رژیم غذایی خود را به 3 وعده اصلی و 2 میان وعده سالم در روز محدود کنید.

10. غذاهای سالم همراه داشته باشید

نگه داشتن غذاهای سالم مانند آجیل، میوه ها، دانه ها، تخم مرغ آب پز سفت، میتواند به شما کمک کند در مواقعی که بیش از اندازه احساس گرسنگی می کنید از خوردن غذاهای راحت ناسالم جلوگیری کنید

11. میوه و سبزیجات فراوان بخورید

میوه ها و سبزیجات دارای چندین جنبه مفید هستند که آنها را به غذاهای عالی برای کاهش وزن تبدیل می کند. میوه ها و سبزیجات حاوی کالری بسیار کمی هستند و سرشار از فیبر همراه با آب هستند که به شما کمک می کند برای مدت طولانی سیر نگه دارید بدون اینکه کالری خالی اضافه فرمایید.

میوه و سبزیجات سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین ها، فیبرها هستند که به افزایش سطح تغذیه در بدن کمک می کنند.

12. فیبر بیشتری اضافه کنید

نکاتی برای کاهش وزن اغلب شامل افزودن فیبر بیشتر به رژیم غذایی است. فیبرهای محلول و نامحلول هر دو برای کاهش وزن مفید هستند زیرا به سیری طولانی مدت یاری میکند و از هوس های ناسالم جلوگیری می کند و همچنین به حفظ عملکرد سالم سیستم گوارش کمک می کند.

13. پروتئین بیشتری بخورید

پروتئین بدون شک مهمترین ماده مغذی برای کاهش وزن است. گنجاندن پروتئین های بدون چربی بیشتر در رژیم غذایی به افزایش متابولیسم 80 تا 100 کالری در روز کمک میکند و به شما کمک می کند در عین حال سیر بمانید. ساده ترین راه برای کاهش وزن، افزودن پروتئین به رژیم غذایی خود بدون محدودیت هیچ غذای دیگری است.

14. محدود کردن کالری در نوشیدنی ها

ما قبلاً می دانیم که اثرات مضر شکر برای کاهش وزن و شکر به شکل مایع حتی بدتر است. قند مایع موجود در نوشابه ها، نوشابه های انرژی زا، نوشابه های شیرین و آب میوه ها بسیار چاق کننده هستند. نوشیدنی ها و نوشیدنی های شیرین با افزایش 60 درصدی خطر چاقی در کودکان مرتبط است. همیشه توصیه می شود به جای آب میوه از میوه های کامل استفاده کنید.

اسکرول به بالا