مرکز ماساژ شرق تهران و سالن لاغری تهران

رزاندام مرکز ماساژ شرق تهران

شماره تماس

09190039170 09332162717 02177389388

ماساژ با دست

ماساژ صورت رز اندام مرکز ماساژ شرف تهران

تكنيك‌هاي مخصوص لاغري

مجموعه‌اي از تكنيك‌هاي مادر(حركات سراندن، مالشي، ورزدادن و ضربه‌اي) در رشته اصلي ماساژ وجود دارد كه زيرشاخه‌هاي مختلف ماساژ از جمله ماساژ لاغري، از همين تكنيك‌هاي مادر براي رسيدن به هدف خود از آن‌ها الگوبرداري مي‌كنند.

حركت سراندن (افلوراژ)؛ حركتي است كه به‌عنوان مقدمه ماساژ لاغري شناخته مي‌شود. اين حركت با سراندن كف دست‌ها در يك جهت انجام مي‌شود كه هنگام بازگشت به نقطه شروع، فشاري سطحي وارد مي‌كند. هدف از انجام اين حركت بالا بردن گردش خون موضعي و آماده‌سازي بدن براي تكنيك‌هاي بعدي ماساژ است.

مرکز ماساژ شرق تهران

براي انجام حركت مالشي، بايد  با كف دست‌ها مثل اتو، در طول عضلات مورد نظر، حركت رفت و برگشت انجام داد كه اين حركت روي عضلات مايل شكمي، به‌صورت عكس انجام مي‌شود. هدف از انجام اين حركت، بالا بردن گرما و افزايش جريان خون موضعي است.

در ماساژ لاغري، هدف فرد دستيابي به تناسب اندام است. ماساژ لاغري در واقع زماني به كمك فرد مي‌آيد كه چربي‌هاي انباشته بعضي نقاط بدن، نياز به گزينه‌اي غيراز ورزش دارند.

حركت ورز دادن: روي نواحي شكم، نشيمنگاه، بالاي پاها و امثال آن انجام مي‌شود.در اين حركت عضلات را فشرده و بلند كرده، سپس رها مي‌كنيم. اين حركت نيز باعث بالا‌رفتن جريان خون، گرم شدن بافت‌ها و بالا رفتن قابليت ارتجاعي عضلات مي‌شود.

حركت ضربه‌اي شامل 2 نوع تكنيك ساطوري و نيشگون گرفتن مي‌شود.

ماساژ صورت رز اندام مرکز ماساژ شرف تهران
ماساژ صورت رز اندام مرکز ماساژ شرف تهران

فواید ماساژ به قدری فراوان و بی‌نظیر است که به جرات می‌توان آن را معجزه نامید. به طور کلی ماساژ به حرکات منظم، مرتب و اصولی روی لایه‌های سطحی و عمیق و بافت‌های بدن جهت تاثیر بر سیستم عصبی، عضلانی، پوست، مفاصل، عروق، تاندون‌ها و رباط‌ها به منظور افزایش عملکرد، ترویج آرامش و کمک در روند درمان یک بیماری خاص به کار می‌رود.

طبق یک نظرسنجی انجام شده در سال ۲۰۰۷، با موضوع طب‌های مکمل و جایگزین مورد استفاده‌ی آمریکایی‌ها، تخمین زده شد که در حدود ۱۸ میلیون بزرگسال و ۷۰۰ هزار کودک آمریکایی در سال گذشته از ماساژ درمانی استفاده کرده بودند.
افراد از ماساژ درمانی برای بهبود انواع مشکلات مرتبط با سلامتی استفاده می‌کنند. از مزایای این روش درمانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش درد؛

توان‌بخشی در آسیب‌های ورزشی؛

کاهش استرس؛

افزایش تمدد اعصاب؛

کنترل اضطراب؛

کنترل افسردگی؛

کمک به بهبود وضعیت عمومی سلامتی.

ماساژ صورت رز اندام مرکز ماساژ شرف تهران
ماساژ صورت رز اندام مرکز ماساژ شرف تهران

ماساژ اصطلاحی کلی است که به فشار دادن، مالش دادن و دستکاری پوست، عضله‌ها، تاندون‌ها و رباط‌ها اطلاق می‌شود. تکنیک‌های ماساژ درمانی از وارد کردن ضربه‌های ملایم تا فشار عمقی متغیر است و گونه‌های متفاوتی از آن وجود دارد.
جالب است بدانید که بدن در اثر ماساژ دادن به طور طبیعی سروتونین یعنی ماده‌ای شمیایی با خاصیت ضد درد تولید می‌کند. از این گذشته کمبود خواب ترمیم کننده و عمیق یکی از عامل‌های تشدید کننده درد است. ماساژ تراپی کیفیت خواب را بهبود می‌دهد و بیمار با عمیق‌تر شدن خواب درد کمتری را تحمل می‌کند.

ماساژ درمانی به عنوان بخشی از طب مکمل یا جایگزین مانند انرژی درمانی، امروزه طرفداران زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده است. این شیوه‌ی درمان جایگزین، شیوه‌ی جدیدی نیست و هزاران سال قدمت دارد.

لاغری را به همراه ماساژ در مرکز ماساژ بانوان تهران تجربه فرمایید

شماره های تماس :

مرکز ماساژ بانوان