مرکز ماساژ شرق تهران و سالن لاغری تهران

فواید قابل توجه درمان آسیب ورزشی با ماساژ

مرکز ماساژ بانوان شرق تهران

امروز میخواهیم فواید ماساژ در تسریع بهبودی مصدومیت های ورزشی را با هم مطالعه کنیم. مرکز ماساژ بانوان تهران (رزاندام) با پیشرفته ترین دستگاه ها و متخصصین مجرب به شما در لاغری با ماساژ ، لاغری اصولی و بهبود درد های مزمن شما کمک می کند.

آسیب های ورزشی یک خطر واقعی و ملموس در هر ورزشی است که افراد انجام می دهند. صرف نظر از ورزش یا سطح مهارت ورزشکار، آسیب دیدن در حین بازی بخشی از بازی است. روش استراحت، یخ، فشرده سازی و ارتفاع می تواند اکثر آسیب های ورزشی جزئی را درمان کند.

با این حال، چندین مزیت ملموس برای درمان آسیب های ورزشی روزانه مانند رگ به رگ شدن مفاصل و کشیدگی عضلات و یا گرفتگی ها با ماساژ وجود دارد.

زمان بهبودی را کاهش می یابد

هنگامی که بدن دچار آسیب می شود، سایر نواحی بدن برای جبران ناحیه آسیب دیده جبران می کنند. به عنوان مثال، هنگامی که یک ورزشکار دچار گرفتگی عضلات پا می شود و با لنگی راه می رود، وزن و فشار اضافی بر روی پای که آسیب ندیده بیشتر وارد می شود.

دریافت سریع ماساژ باعث تسریع زمان بهبودی میشود و فرد آسیب دیده روند درمانی سریع تری را تجربه خواهد کرد.

تقویت و تثبیت

در مورد ماساژ درمانی چندین هدف وجود دارد و متخصصین ماساژ رزاندام با شما همکاری خواهند کرد تا یک برنامه سفارشی برای دستیابی به بهبودی کامل داشته باشید. اما به طور کلی، اهداف ماساژ درمانی در آسیب ورزشی عبارتند از:

  • افزایش دامنه حرکتی و انعطاف پذیری ناحیه آسیب دیده
  • بهبود پایداری مفصل
  • ساخت عضلات و قدرت مرکزی


مرکز ماساژ بانوان شرق تهران

خطر آسیب در آینده را کاهش میدهد

اغلب، آسیب های ورزشی زمانی رخ می دهد که بدن خسته است یا ماهیچه ها خسته هستند و این را بدونید که اگر روند بهبودی اصولی طی نشود به احتمال زیاد در آینده باز در همان ناحیه آسیب دیده دچار درد و گرفتگی میشوید که ما در مرکز ماساژ بانوان شرق تهران اصولی ترین روش ها را برای ماساژ درمانی در نظر گرفتیم

اما روند اصولی درمان باعث ساخت عضلات قوی و انعطاف پذیر می تواند شود که به کاهش خطر آسیب های ورزشی کمک کند. برای ورزشکارانی که از ماساژ درمانی برای بهبودی خود کمک میگیرند ، اغلب می‌توانند قوی‌تر از قبل از آسیب برگردند، زیرا در ناحیه آسیب‌دیده و همچنین ماهیچه‌های حمایت کننده قدرت ایجاد کرده‌اند.

آرامش بخش
سرد کردن پس از یک روند ورزشی طولانی در زمین به همان اندازه مهم است که گرم کردن. ماساژ برای ورزشکاران بسیار مهم است زیرا به آنها کمک می کند تا بعد از یک تمرین سنگین آرام شوند. رها شدن به ورزشکاران اجازه می دهد تا ماهیچه های خود را شل کنند، انرژی را بازیابند و بدنی سالم تری داشته باشند.

در نتیجه
کاربرد ماساژ درمانی ورزشی بی حد و حصر با فواید زیادی است. تمرینات منظم می تواند به ورزشکاران کمک کند تا بدن خود را احیا کنند و آنها را متناسب نگه دارند. ماساژ پس از  ورزش همچنین به حفظ قدرت عضلانی، انعطاف‌پذیری، تعادل و وضعیت بدن کمک می‌کند، که همگی در جهت دستیابی به عملکرد بهینه هستند.

مرکز ماساژ بانوان شرق تهران
مرکز ماساژ بانوان شرق تهران