مرکز ماساژ شرق تهران و سالن لاغری تهران

ماساژ لاغری بر روی تناسب اندام موثر است؟

ماساژ لاغری و تاثیرات آن

 

حتما شما نیز اصطلاح ماساژ لاغری را شنیده اید و برای شما نیز جای سوال است که آیا ماساژ واقعا می تواند برای لاغری و داشتن تناسب اندام استفاده شود یا خیر. در این مطلب ما به بررسی همین موضوع خواهیم پرداخت.
امروزه کمتر کسی را می توان پیدا کرد که به فکر تناسب اندام و زیبایی ظاهری خود نباشد. از بین روش های مختلفی که برای تناسب اندام و لاغری وجود دارد، روش ماساژ لاغری می تواند گزینه ای مناسب برای شما باشد.
در حالت کلی، ماساژ شامل حرکاتی است که بر روی بافت نرم بدن انجام شده و انجام آن می تواند به رفع درد و خستگی های عضلانی، بهبود جریان خون، رفع استرس و بهبود روند متابولیسم عضلات کمک نماید. در کنار تمام این محاسن، اگر ماساژ را با تکنیک های خاصی در سالن ماساژ همراه کنیم و به عنوان روشی برای لاغری نیز استفاده کنیم، یا یک تیر دو نشان را زده ایم.

 

ماساژ لاغری بر روی تناسب اندام موثر است؟

طبق تحقیقات انجام شده، استفاده از ماساژ لاغری برای کاهش وزن و از بین بردن سلولیت (یا همان تجمع سلول های چربی در یک ناحیه)، در کنار سایر روش های موجود مانند ورزش مناسب و رژیم غذایی صحیح، می تواند تاثیر مثبتی بر روند لاغری شما داشته باشد. با استفاده از ماساژ لاغری، میزان حرارت موضعی و میزان جریان خون در ناحیه مورد نظر افزایش یافته و با افزایش خون رسانی و افزایش متابولیسم سلول ها در این ناحیه، باعث افزایش میزان چربی سوزی و در نهایت لاغری فرد می شود.
شرایط محیطی در اتاق ماساژ و سالن لاغری شما باید آرامش بخش و بدون استرس باشد. استفاده از ملحفه های سفید و موسیقی آرام، به همراه استفاده از روغن های گیاهی مخصوص ماساژ و ژل های لاغری، می تواند در اثر بخشی روش درمانی بسیار موثر باشد.
ماساژ لاغری در کنار افزایش سوخت و ساز بدن، با کاهش استرس نیز می تواند در روند لاغری نقش داشته باشد. استرس و اضطراب از جمله عواملی هستند که بر میزان حساسیت سلول ها به انسولین نقش دارند. با کاهش استرس، میزان این حساسیت افزایش یافته و باعث کاهش وزن بدن می شود.
مرکز ماساژ و لاغری رزاندام با فراهم کردن فضایی آرام بخش و ایده آل برای شما و با داشتن کادر مجرب و متخصص در زمینه ماساژ درمانی و ماساژ لاغری، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

 

مزایای استفاده از ماساژ لاغری

از بین بردن چربی های اضافی شکم. برای کاهش چربی های موجود در شکم به وسیله افزایش جریان خون و سوخت ساز در سلول های این ناحیه، فرد ماساژور با فشار یکسان، بافت های نرم و عمقی شما را ماساژ می دهد.
از بین بردن چربی های اضافی پهلو.از این روش، برای از بین بردن و لاغر کردن چربی های پهلو استفاده می شود. برای این منظور، از روغن های گیاهی و یا ژل های لاغری برای ماساژ دادن قسمت های پهلو استفاده می شود. در این حالت، شما به پشت خود می خوابید و ماساژور قسمت های پهلوی شما را با تکنیک های خاص ماساژ می دهد.لاغری در قسمت ران ها و بازوها و فرم دهی به آنها. در این حالت نیز ماساژور با ماساژ دادن ران ها از قسمت زانو به سمت بالا، باعث بهبود گردش خون در این ناحیه شده و به درمان سلولیت در این نواحی کمک می کند.
در قسمت بازوها نیز چربی های اضافی به وسیله ماساژ و افزایش جریان خون و سوخت و ساز از بین می روند.

عوارض جانبی

 

این روش در صورتی که توسط یک فرد آموزش دیده و متخصص انجام شود، بدن عارضه و درد می باشد. اما در صورت اعمال فشار شدید و نامناسب، می تواند باعث آسیب های مفصلی و در مواردی حتی باعث شکستگی استخوان و دنده ها نیز شود.
با استفاده از ماساژ لاغری، می توان از تجمع چربی در نواحی مستعد بدن جلوگیری کرد و به نوعی می توان از آن به عنوان یک روش پیش گیری کننده نیز استفاده نمود.

 

اسکرول به بالا